//Zuiver – lampy, meble i nie tylko
Zuiver - designerskie lampy

Zuiver – lampy, meble i nie tylko

Zuiver cieszy nas swoją obecnością na rynku wnętrzarskim nie od dziś, bo od 1998 roku. Od jakiegoś czasu marka ta staje się rozpoznawana również na naszym rodzimym rynku. Nazwa firmy, świetnie charakteryzuje produkty spod tego loga. Słowo „Zuiver”,w języku twórców tej marki, czyli Holendrów oznaczy tyle co: czysty i takie właśnie są projekty Zuivera, czyste w formie, niemal minimalistyczne, bez zbędnych ozdobników, bardzo praktyczne, ale i przyciągające uwagę swą nienaganną elegancją, urokiem, schludnością.

ZUIVER

Oryginalna marka holenderka - ZUIVER

Niepowtarzalny charakter wykonywanych przedmiotów oraz konsekwencja w podejściu do ich produkcji, pozwoliły marce Zuiver zgromadzić rzeszę zwolenników. Poza wyglądem i niewątpliwą użytkowością produktów oraz skutecznym marketingiem, wpływ na popularność tej marki w Europie,  także na rynku polskim – ma fakt, iż produkty Zuivera zrobione są naprawdę dobrze, a ich zakup oznacza możliwość wieloletniego użytkowania, bez ubytku na materiale, czy użyteczności. Na wieloletniość produktu i cieszenia się nim, ma wpływ także wspomniana wcześniej minimalistyczna forma, ponadczasowa stylistyka i przemyślany design. Warto zwrócić szczególną uwagę na pojęcie “minimalistyczna forma”, okazuje się bowiem (nieskromnie powiem, że ja wiedziałem to od dawna 😉 iż proste może być piękne, a proste i piękne w świecie designu oznacza genialne. Produkty Zuivera pretendują do miana genialnych. Zapewne ta właśnie prostota (prócz oczywistej urody i potwierdzonej jakości) pomogła Zuiverowi na stanie się marką modną i pożądaną. Ich produkty doskonale wpasowują się w klimat minimalistycznych wnętrz, betonowych ścian, loftowych surowości, dużych fornirowych powierzchni.

Producent ten ma na swoim koncie kilka modeli mebli i lamp, które śmiało mogą pretendować do miana klasyków designu, jeśli nawet nie dziś to z pewnością w przyszłości, kiedy zweryfikuje je i potwierdzi to czas. Pierwszym z brzegu przykładem takiego oto designerskiego osiągnięcia marki Zuiver jest Tripod Wood, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Kilka propozycji ciekawych lamp Zuiver’a do obejrzenia tutaj. Na szczególną uwagę zasługują lampy Zuiver, które prócz wyjątkowego wyglądu, cechuje pięknie emitowane światło.

Jednego możemy być pewni, Zuiver jeszcze nie raz zaskoczy nas ciekawym produktem, wysmakowanym gustem, czasem żartobliwym podejściem. I oby robił to jak najczęściej, a szczyt popularności na który tak bezczelnie i zarozumiale się wspiął był jego miejscem pobytu na długo, długo.