//Lampa do jadalni!
Stylowe lampy do jadalni

Lampa do jadalni!

Lampa do jadalni jaką wybrać? Wybór lampy do jadalni to nie łatwe zadanie i trzeba pamiętać o kilku zasadach. Trochę już o tym pisaliśmy ale dziś napiszemy szerzej jak zaaranżować oświetlenie w tym pomieszczeniu / strefie wnętrza.

Wspólne celebrowanie posiłków jest ważne i być może dlatego ta czynność doczekała się specjalnego pomieszczenia lub chociażby strefy w danym wnętrzu czyli jadalni.

Najważniejszym elementem w jadalni jest oczywiście stół. Cały jednak klimat aranżacji buduje oświetlenie. Wybór lampy do jadalni nie jest prosty. Innego światła wymaga bowiem kolacja dla dwojga a innego niedzielny obiad rodzinny. Dlatego przy wyborze lampy do jadalni należy się kierować nie tylko jej wyglądem ale także funkcjonalnością.

Lampa do jadalni – jaką wybrać?

Lampa wisząca do jadalni

Lampa wisząca do jadalni to najczęściej praktykowane rozwiązanie. Czasem lampę wiszącą nad stołem zastępuje także lampa boczna na wysięgniku tak by swym zasięgiem obejmowała blat stołu.

Dobrym rozwiązaniem jest też lampa na sprężynie lub z regulacją wysokości, którą w zależności od potrzeb można regulować. Zasada jeśli chodzi o oświetlenie stołu jest taka, że nad okrągłym stołem zawiesza się jedną okrągłą lampę, która równomiernie oświetla blat stołu a nad kwadratowym lub prostokątnym stołem można zawiesić dwie i więcej lamp koło siebie w zależności od długości stołu.

Lampy boczne

Można także pokusić się o lampy boczne. W tej roli ciekawie spełnią się plafony i kinkiety. Styl i sposób ich rozmieszczenia powinien być powiązany z wystrojem oraz umeblowaniem jadalni.

Poniżej kilka ciekawych lamp do jadalni. Może, któraś Was zainspiruje.

Lampa do jadalni Boston

Stylowa lampa do jadalni - Brighton

Lampa ścienna Brighton

Oryginalna lampa do jadalni Milano

Lampa Milano marki It’s About Romi

Industrialna lampa do jadalni Bombay

Lampa wisząca Bombay

Lampa do jadalni

Lampa wisząca Rome

Dzięki starannie dobranemu oświetleniu każda jadalnia nabierze blasku a posiłki w niej będą prawdziwą przyjemnością. Jakie lampę wybrać? Jedną, a może kilka różnych lamp? Postawić na elegancki zestaw lamp czy dużą lampę wiszącą w stylu industrialnym? A może romantyczne świeczniki? Dzięki starannie dobranemu oświetleniu każde pomieszczenie nabierze blasku! W naszej ofercie znajdziesz więcej stylowych lamp! Zapraszamy!