//Lampa do loftu – niepowtarzalne oświetlenie!
Niebagatelna lampa do loftu

Lampa do loftu – niepowtarzalne oświetlenie!

Lampa do loftu to niezwykle modna lampa. Jakiś czas temu do naszego kraju dotarła moda na Lofty. Styl loftowy narodził się w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w Stanach zapanowała moda na adoptowanie starych hal i fabryk na ekskluzywne apartamenty. W Polsce ten styl przyjął się już jakiś czas temu i wkroczył nawet do niewielkich mieszkań w blokach.

Loftowe wnętrze

Loft

Wysokie loftowe wnętrza z otwartą przestrzenią i wyeksponowanymi surowymi elementami konstrukcyjnymi takimi jak metalowe słupy, belki i instalacje mają swój nietuzinkowy urok. Coraz częściej styl ten rozgaszcza się także w niewielkich kawalerkach w blokach. Styl ten rozwija się i ewoluuje zyskując coraz większego grono fanów. Surowe, loftowe wnętrza niektórzy ocieplają dodatkami inni pozostawiają takimi surowymi, dopatrując się w tej surowości oryginalności.

Oświetlenie loftu to nie lada wyzwanie nawet dla projektantów. Styl ten daje bardzo dużo możliwości aranżacji światła i nie ma jednej słusznej koncepcji. Odpowiednio dobrane lampy przemysłowe o oryginalnym designie podkreślają charakter wnętrza i pozwalają stworzyć nietuzinkowy klimat. Oświetlenie wnętrza w stylu loftowym to zazwyczaj połączenie kilku lamp: wiszących, stołowych, ściennych i podłogowych.

Jaka lampa do wnętrza w stylu loftowym ?

Z pewnością oryginalna, nietuzinkowa i inna niż tradycyjne oświetlenie. W loftach ważne jest połączenie w oświetleniu funkcjonalności i oryginalności charakterystycznej dla klimatu industrialnego. Najpopularniejsze są metalowe lampy o prostym designie.

W otwartej przestrzeni loftu światło odgrywa niezwykle ważną rolę. Loftowe oświetlenie pomoże podzielić przestronne wnętrze na strefy oraz podkreśli urok zastosowanych materiałów i zaakcentuje industrialne detale.

Lampa do loftu nie jedną ma twarz – prezentujemy kilka naprawdę ciekawych lamp do loftu.

Lampa do loftu wisząca

lampa do loftu

Oryginalna lampa do loftu z gontu

Betonowa lampa do loftu

Lampa do loftu stołowa

Miedziana lampa do loftu z rurek hydraulicznych

Lampa stołowa do loftu

Lampa do loftu ścienna

 

Ścienna lampa do loftu

Lampa do loftu podłogowa

Podłogowa lampa do loftu

Lampa do loftu z beczki i rur

Stylizowana lampa do loftu

Styl loftowy przeznaczony jest dla miłośników odważnych i oryginalnych aranżacji. To charakterystyczne wnętrze wymaga nietuzinkowej oprawy oświetleniowej. Jeśli lubisz ten styl z pewnością będziesz mógł się wykazać kreatywnością.

Więcej lamp do loftu znajdziesz na Creogic.pl