//Lampy do sypialni – nastrój i relaks!

Lampy do sypialni – nastrój i relaks!

Lampy do sypialni – jak zrelaksować się w świetle lampy! Kiedyś natura decydowała kiedy kończymy dobę, teraz to my decydujemy kiedy nasz dzień dobiegnie końca. Wszystko to za sprawą elektryczności oraz lamp. Wyjątkowe oświetlenie potrzebne jest w sypialni. W tym pomieszczeniu przytulność i relaks liczą się bardziej niż gdziekolwiek indziej.

Sypialnia

Odpowiednie oświetlenie sypialni

 

To jaką funkcję pełni dane pomieszczenie decyduje o tym jaki rodzaj oświetlenia wybrać. Aby sypialnia spełniała swoją funkcję czyli sprzyjała odpoczynkowi i relaksowi potrzebne jest wyjątkowe oświetlenie. Musimy stworzyć aranżację, przy której poczytamy ulubioną książkę jednocześnie pozwalając drugiej osobie iść spać.

 

Oświetlenie sypialni

 

Nietypowe oświetlenie sypialni

 

Do sypialni najlepiej wybrać kilka źródeł światła, które będą służyć konkretnym czynnościom. Lampę wiszącą warto zamontować, gdyż nawet w sypialni czasem przydaje się dużo światła – na przykład w trakcie jej sprzątania. Warto też zastanowić się nad kinkietami, lampkami nocnymi i podłogowymi. Takie połączenie kilku źródeł światła pozwala na kreowanie oświetlenia w zależności od potrzeby i nastroju.

 

Ścienne lampy do sypialni

Bardzo popularnym oświetleniem w sypialni są lampki ścienne zwane potocznie kinkietami. Często mają one wmontowany system regulacji natężenia światła. Dzięki temu zarówno amatorzy oglądania filmów w sypialni oraz czytania książek będą mogli dostosować światło do wykonywanej w danym momencie czynności. Kinkiety z regulacją kąta padania światła zapewnią jednej osobie możliwość spania a drugiej czytania.

 

Lampa podłogowa do sypialni – towarzysz wieczornej lektury

 

Jeśli posiadasz dużą i przestronną sypialnię, w której jest miejsce na fotel do czytania, możesz koło niego ustawić lampę podłogową, która będzie ci towarzyszyć w trakcie wieczornej lektury. Taka lampa będzie także oryginalnym dodatkiem wnętrza.

 

Lampy do sypialni

 

Jaka lampa sufitowa do sypialni

 

Miedziane lampy do sypialni

 

W sypialni sprawdzają się lampy z półprzezroczystymi kloszami, które zapewniają ciepłą barwę światła. W sypialniach znakomicie wyglądają również lampy z abażurami, których kolor i deseń są dobrane pod kolor ścian, tapet lub innych dodatków.

Ciekawą alternatywą zwłaszcza w niskich sypialniach są plafony. W takich wnętrzach tradycyjna lampa wisząca może przeszkadzać.

Wybierając oświetlenie do sypialni warto pamiętać, że w tym pomieszczeniu liczy się zwłaszcza nastrój i przytulna atmosfera.

Jeśli szukasz oryginalnych lamp do sypialni zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu CREOGIC.PL