//Lampy sufitowe – wpuść światło do wnętrza!

Lampy sufitowe – wpuść światło do wnętrza!

Kiedyś do wyboru były tylko świeczki i lampy olejne a teraz mamy szeroki wybór oświetlenia – w tym także lampy sufitowe. Stanowią one zazwyczaj główne źródło światła ale także są rzucającym się w oczy dodatkiem wnętrza. Mają moc podkreślania stylu wnętrza i są dla niego niczym biżuteria dla stroju. Mogą spowodować, że aranżacja stanie się elegancka lub bardziej przytulna. Wybierz lampę idealną do swojego wnętrza.

Lampy sufitowe – jakie i gdzie?

Wybierając lampę sufitową  musimy koniecznie wziąć pod uwagę wielkość wnętrza. Do niewielkich wnętrz nie powinno się wybierać dużych lamp wiszących, gdyż mogą one przytłoczyć aranżację. Nie wszędzie sprawdzą się lampy wiszące i żyrandole. Do łazienki lepiej wybrać plafony. Podobnie w pokojach dziecięcych trzeba unikać lamp, o które można zaczepić podczas zabawy.

Lampy sufitowe – jaka do konkretnego stylu?

Lampy wiszące stanowią przysłowiową wisienkę na torcie w całej aranżacji. Potrafią one wzmocnić lub zupełnie odmienić całą aranżację. Poniżej kilka podpowiedzi odnośnie wyboru lamp do konkretnego stylu.

Lampy sufitowe w stylu industrialnym

Tu do wyboru mamy:

  • stare, odrestaurowane lampy fabryczne
  • nowe, metalowe lampy pomalowane na różne kolory, swoim designem nawiązujące do oświetlenia rodem z hal fabrycznych

Przemysłowa lampa sufitowa

Lampy sufitowe do wnętrz industrialnych

Lampy sufitowe w stylu nowoczesnym

W tym stylu idealnie sprawdzają się proste, minimalistyczne formy z metalu czy szkła. Dobrze z tym stylem współgrają także geometryczne formy.

Nowoczesne lampy sufitowe

Ażurowa lampa sufitowa

Lampy sufitowe w stylu glamour

Tu wręcz idealny będzie żyrandol, najlepiej bogato zdobiono kryształkami lub nowoczesna wersja z tworzyw sztucznych.

 

Lampy sufitowe do wnętrz glamour

Lampy sufitowe w stylu glamour

Lampy sufitowe w stylu prowansalskim

Wisząca lampa w tym stylu prowansalskim to albo klasyczny żyrandol z kutego żelaza lub mosiądzu. Spokojne wnętrza w stylu prowansalskim obowiązkowo potrzebują nastrojowego oświetlenia. Ich sednem jest przecież subtelność, lekkość i kobiecość.

 

Oryginalne lampy sufitowe

Oświetlenie sufitowe nie zależnie od stylu wnętrza stanowią ważny element dekoracyjny wnętrza. Wybierając ten rodzaj oświetlenia pamiętajmy że jest to rzucający się w oczy akcent wnętrza. Lampy wiszące powinny także współgrać z resztą wyposażenia pomieszczenia.

Więcej oświetlenia sufitowe znajdziecie na CREOGIC.PL