//Nowoczesne wnętrze – jak je zaaranżować?

Nowoczesne wnętrze – jak je zaaranżować?

Nowoczesne wnętrze kojarzy się przede wszystkim z prostotą i oszczędnością formy. Jakie jeszcze cechy ma nowoczesne wnętrze? Jak stylowo urządzić nowoczesne wnętrze? Jakie kolory, materiały, dodatki lubi styl nowoczesny? Odpowiemy na te pytanie w poniższym wpisie.

Nowoczesne wnętrze – nowoczesny salon

Jeśli chcesz mieć salon w nowoczesnym stylu musisz zwrócić uwagę na:

 • przestronność wnętrza – nowoczesne wnętrza lubią przestrzeń. Nowoczesny salon jest otwarty i podzielony zazwyczaj na strefy.

  nowoczesne wnętrze

 • światło – w takim wnętrzu światło ma ogromne znaczenie – zarówno naturalne jak i sztuczne. Światło eksponuje otwartą przestrzeń i ją powiększa. Nowoczesne wnętrza muszą być jasne.

  nowoczesne wnętrze

 • oświetlenie – w nowoczesnym wnętrzu łączy się kilka źródeł światła, które łączą się w harmonijną całość i wydzielają jednocześnie strefy we wnętrzu. Aranżacja oświetleniowa nowoczesnego wnętrza to kombinacja lamp wiszących, ściennych i lamp stojących.

  nowoczesne wnętrze

 • meble – w nowoczesnym wnętrzu nie może ich być za dużo i jednocześnie muszą one być oszczędne w formie.

nowoczesne wnętrze

 • materiały wykończeniowe – w nowoczesnych wnętrzach dominuje drewno, stal, tworzywa sztuczne i szkło.

 • kolory – we wnętrzach w stylu nowoczesnym dominują jasne kolory jak biel czy szarości. Żywymi kolorami można podkreślić charakter wnętrza wykorzystując je na przykład w dodatkach.

nowoczesne wnętrze

 • ściany – w nowoczesnych aranżacjach poza farbami wykańcza się je także betonem i cegłą.

nowoczesne wnętrze

Nowoczesne wnętrze wbrew pozorom nie jest łatwo urządzić. Czasem brak przestrzeni dodatkowo komplikuje sprawę. Nowoczesne wnętrze powinno być także funkcjonalne, a nie każde nowoczesne rozwiązania takie są.

Proste i minimalistyczne wnętrza w nowoczesnym stylu powinno przyciągać czymś uwagę. Dobór odpowiednich dodatków nie jest łatwy, gdyż rządzi zasada „im mniej tym lepiej”. Dlatego najczęściej nadajemy wyrazu wnętrzu w nowoczesnym klimacie designerskimi lampami. Takie lampy nie tylko dają odpowiednio dużo światła – co jak pisaliśmy wcześniej jest niezmiernie istotne w tym stylu – ale także są wisienką na torcie całej aranżacji. Lampy mogą spowodować, że wnętrze będzie wyjątkowo oryginalne albo straci cały urok. Poniżej kilka przykładów aranżacji w stylu nowoczesnym, w których niesamowite formy lamp odgrywają naprawdę ważną rolę.

nowoczesne wnętrze

nowoczesne wnętrze

nowoczesne wnętrze

nowoczesne wnętrze

nowoczesne wnętrze

nowoczesne wnętrze

Więcej lamp do nowoczesnych wnętrz znajdzie tutaj.

Życzymy udanych aranżacji w stylu nowoczesnym.