//Lampy – rewolucjach w formach i materiałach
Lampy

Lampy – rewolucjach w formach i materiałach

Lampy i ich różnorodne formy powodują, że naprawdę nie łatwo w dzisiejszych czasach wybrać oświetlenie do naszych wnętrz. Umiejętność urządzania wnętrz to nie lada wyzwanie. Wybór stylu wnętrza, a następnie mebli, lamp i dodatków to często naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Aktualne trendy podpowiadają jak urządzić wnętrze aby było modne i oryginalne. Reszta zależy już tylko od nas. Obecnie najczęściej stawia się na minimalizm jeśli chodzi o ilość dodatków i dekoracji. Ta tendencja spowodowała, że i design lamp się zmienił.

Lampy – rewolucja form

Lampy nowoczesne to zazwyczaj proste bryły i kształty, w których obserwujemy oszczędność jeśli chodzi o elementy ozdobne. Także kolorystyka wywróciła się do góry nogami. Zniknęła dominacja ciemnych barw. Obecnie nowoczesne wnętrza rozświetlają białe lampy.

Lampy - nowoczesność kocha biel

Miejsce ozdobnych, szklanych żyrandoli i lamp wiszących zastępują proste formy ale o nietuzinkowym wykończeniu. Obecne trendy udowadniają, że „mniej znaczy więcej”. Prostota lamp w nowoczesnym stylu to ich zdecydowany atut. Te formy są ponadczasowe i uniwersalne. Nie oznacza to jednak, że są nudne. Dawniej obserwowało się głównie dominację szkła i metalu co powodowało, że wnętrza stawały się przytłaczające. Dziś w nie­któ­rych aran­ża­cjach owszem sto­suje się tego rodzaju oświe­tle­nie, jed­nak są to naj­czę­ściej sty­li­za­cje, które takiej wła­śnie oprawy świetl­nej wyma­gają.  Na przykład ciężkich, metalowych opraw oświetleniowych wymagają na przykład wnętrza industrialne. Duże i przestronne wnętrza loftowe dzięki takim oprawom nabierają wyrazu.

Lampy - oświetlenie loftu

To co jest dużą zasługą obecnych czasów to możliwość ogromnego wyboru przeróżnych form w najróżniejszych materiałach. Mamy lampy z papieru, betonu, drewna itp.

Nowoczesne lampy często przywodzą na myśl przedmioty, którymi bynajmniej nie są.

LAMPA LOUNGE

Lampa wisząca LOUNGE przywodząca na myśl kwiat lotosu odbity w tafli wody.

Lampy - lampa CRADLE BOTTLE

Lampa betonowa – Cradle Bottle 

Oświetlenie dzisiaj jest nie tylko źródłem światła, ale także – o ile nie przede wszystkim – ważnym elementem całej aranżacji.  Lampy nie zaskakują tylko rozwiązaniami technicznymi ale także niezwykłymi forma i kształtami.

Rewolucja oświetleniowa ostatnich lat wyparła bogato zdobione i kipiące przepychem formy oświetleniowe na rzecz prostych form. Siła prostoty powoduje, że lampy o oszczędnym designie, ale nietuzinkowo łączące różne kształty i materiały są na topie. Współczesność uwielbia zabawę geometrią, która pozwala projektantom tworzyć niezwykłe futurystyczne formy.

Lampy w nowoczesnym stylu wraz z upły­wem czasu znaj­dują rzeszę nowych i wier­nych zwolenników.

Dużo lamp w modnych formach znajdziecie na stronie CREOGIC.PL