//Lampa wisząca – ozdoba wnętrza

Lampa wisząca – ozdoba wnętrza

Lampa wisząca to wyrazisty dodatek każdego wnętrza. Od zawsze lampy wiszące (lampy sufitowe) przybierały najróżniejsze formy. Do tego rodzaju lamp zawsze przykładano najwięcej uwagi – stąd też bogata historia żyrandola. Do dzisiaj tworzy się piękne i okazałe żyrandole, ale także minimalistyczne lampy nowoczesne. Uwagę przykuwa także industrialne, surowe w formie oświetlenie wiszące. Jakie lampy wiszące pasują do Twojego wnętrza? Poniżej kilka różnych form lamp wiszących.

Lampa wisząca – od żyrandola się zaczęło

Żyrandole na przestrzeni wieków przybierały najróżniejsze formy: od prostych i nieskomplikowanych okręgów ze świecami po bogato zdobione konstrukcje.

Współczesne formy przybierają różnorodne formy. Jednak mimo rewolucji w projektowaniu oświetlenia często widać nić nawiązania do tego co już minęło.

Lampa wisząca

Oryginalny żyrandol marki KARE DESIGN

Tak samo jak w poprzednich wiekach, także i dzisiaj tworzy się piękne i okazałe żyrandole. Dlaczego mimo upływu lat ten rodzaj lamp wiszących nadal tak zachwyca? Magia tego oświetlenia polega na zastosowaniu wielu szklanych elementów o różnych kształtach. Światło na tych elementach ulega odbiciu i załamaniu, co daje niesamowity efekt świetlny.

lampa wisząca

Lampa wisząca – nowoczesne formy

Dziś żyrandol przybiera tak różne formy, że wybór tej jednej jedynej lampy przyprawia o zawrót głowy.

Lampa wisząca

lampa wisząca

lampa wisząca

Jednak współczesna lampa wisząca to nie tylko żyrandole. Do wyboru mamy proste, oszczędne w formie lampy wiszące na jedno źródło światła lub więcej.

Od kilku sezonów prawdziwą „bombą” oświetleniową są betonowe lampy wiszące, które nie tylko tylko są oryginalnym, ale także intrygującym źródłem światła. No bo jak beton zawieszony na kablu pod sufitem? A jednak to możliwe.

Lampa wisząca betonowa

Niemniej popularne są industrialne formy lamp wiszących. Lampa wisząca w stylu przemysłowym to solidna i bardzo modna forma oświetlenia. Jej popularność zaczęła się od mody na wnętrza loftowe. Dzisiaj metalowa lampa wisząca o surowym designie to ciekawa ozdoba wnętrz industrialnych i skandynawskich.

lampa wisząca

Wybór odpowiedniej lampy wiszącej obecnie nie jest łatwym zadaniem. Szeroka oferta oświetlenia powoduje, że trzeba spędzić trochę czasu aby przeglądnąć wszystko co modne, oryginalne i odpowiednie do naszego wnętrza. Jednak ten szeroki wybór powoduje, że nie musimy kupować czegoś co „mniej więcej” nam odpowiada, ale możemy znaleźć naprawdę oryginalne oświetlenie do stylu naszego wnętrza.

Tu znajdziesz duży wybór lamp wiszących w przeróżnych stylach.