//Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim to proste, lekkie w formie, białe, popielate lub srebrzyste lampy. Zazwyczaj są one wykonane z metalu. „Skandynawska fantazja” pozwala na tworzenie oryginalnych lamp w prostej formie. Dziś trochę o stylu skandynawskim i o tym jakie lampy pasują do tego ciekawego i modnego ostatnio stylu!

Styl skandynawski – cechy wnętrza w tym stylu

Styl skandynawski to jeden z najmodniejszych ostatnio stylów. Ten styl bardziej niż inne kocha światło, przestrzeń i prostotę. We wnętrzu w stylu skandynawskim nie może zabraknąć drewna. Z drewna wykonane są podłogi i meble. To umiłowanie drewna nadaje skandynawskim wnętrzom przytulności i naturalności. W takim urządzonym wnętrzu z całą pewnością odpoczniesz i zapomnisz o problemach dnia codziennego.

Styl scandi ma dwie odmiany: tzw skandynawski minimalizm i rustic. Ta pierwsza jest bardziej surowa w wyrazie, skierowana w kierunku industrialnych klimatów. Z kolei styl skandynawski w wersji rustic jest bardziej przytulny – lubi motywy ludowe i zwierzęce. To pozwoli poszaleć zarówno fanom minimalizmu jak i przytulnych wnętrz.

Z całą pewnością jednak tym co łączy oba oblicza tego stylu to jasność i dużo światła, także po zmierzchu. Niezbędnym elementem każdej aranżacji skandynawskiej są oryginalne lampy.

Oświetlenie w stylu w skandynawskim – rozjaśnij wnętrze

admin-ajax.php

Lampy w tym stylu są proste i lekkie w formie. Bardzo często są całkiem białe, ewentualnie popielate czy srebrne. Co oczywiście nie oznacza, że nie można postawić nietypowo na lampę w kolorze czarnym, która będzie kontrapunktem dla reszty aranżacji. Wybór lampy nie jest tu wbrew pozorom łatwy. Musimy zdecydować czy stawiamy na skandynawski minimalizm czy raczej na bardziej przytulną jego wersję. Wybór w jednej i drugiej wersji jest na szczęście szeroki i pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym stylu bardzo popularne są lampy zawieszone na długich kablach, bardzo często zawieszane w szeregu koło siebie.

oświetlenie w stylu skandynawskim

Jeśli chodzi o materiał to dominuje tu metal i tworzywa. Skandynawskie oświetlenie dzięki swojej prostocie i stonowanym kolorom jest bardzo uniwersalne.

Oświetlenie w stylu skandynawskim – nasze propozycje

Dziś pokażemy Wam zaledwie kilka propozycji lamp w stylu skandynawskim. Jednak moda na ten styl zmusiła producentów oświetlenia do tworzenia coraz większej ilości lamp w tym stylu. Wbrew pozorom – prostocie i stonowanym kolorom – jest w czym wybierać na rynku.

oświetlenie w stylu skandynawskim

oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim

 oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu sknadynawskim

Więcej skandynawskich inspiracji znajdziecie na CREOGIC.PL