//Żyrandol – “król” lamp!

Żyrandol – “król” lamp!

Żyrandol to coś więcej niż tylko źródło światła. To oświetlenie z długą historią. Dawniej kojarzony z salami balowymi i luksusem. Dziś króluje od salonów, przez łazienki i korytarze. Obecnie żyrandol to już nie tylko kryształy. Dostępne są nowoczesne formy z przeróżnych materiałów. Wybierając oświetlenie wiszące do wnętrza należy pamiętać jednak o kilku zasadach. O jakich oraz gdzie szukać oryginalnych  lamp wiszących w dzisiejszym wpisie.

Żyrandol – gdzie pasuje, a gdzie nie?

Decydując się na ten rodzaj oświetlenia pamiętajmy, że najpiękniejszy i najbardziej oryginalny żyrandol nie wszędzie się sprawdzi. Żyrandole zwłaszcza te okazałe sprawdzają się w dużych i przestronnych wnętrzach. Małe wnętrza duży i okazały żyrandol przytłoczy. Skąd wiedzieć, że lampa wisząca nie będzie za duża do naszego wnętrza? Designerzy mają na to swój sposób. Mierzą długość i szerokość wnętrza, wielkości w metrach dodają do siebie, a następnie mnożą tą wielkość przez 10. Przykład: mamy wnętrze o wymiary 5m x 4m dodajemy długość do szerokości co daje nam 9. Następnie mnożymy ten wynik przez 10 i z tego rachunku wynika, iż musimy szukać żyrandola o średnicy 90 cm. Pamiętajmy także również, że zawsze lepiej jest jednak dobrać odrobinę większy żyrandol do wnętrza, niż za mały.

To wiemy już jaki żyrandol potrzebujemy. Teraz pytanie jak i gdzie znaleźć oryginalny żyrandol do naszego wnętrza.

Kilka naszych inspiracji

Dziś pokażemy Wam, że obecnie żyrandol nie jedno ma oblicze. Projektanci oświetlenia nadają im przeróżne kształty i wykorzystują wyjątkowe materiały. Niektórzy podchodzą do tego z dużą dozą humoru i prezentują żyrandol z przymrużeniem oka jak czyni to chociażby marka KARE DESIGN.

Żyrandol

Bardzo oryginalne oświetlenie zaprojektowane przez markę Kare Design. Lampa balansująca na granicy kiczu może sprawdzić się we wnętrzach myśliwskich.

żyrandol

Lampa wisząca Chandelier 10-lite marki Kare Design. Kto powiedział, że żyrandol musi być z kryształków?

żyrandol

Kolejny projekt marki Kare Design – lampa wisząca Candle Light Round 16-lite – stylowy powrót do przeszłości

Żyrandol

Industrialna lampa wisząca Lantern 12-lite – ta forma z pewnością zainteresuje fanów stylu industrialnego.

Żyrandol

Lampa wisząca Gioiello Crystal Clear 14-Branched – trochę “kryształowej” klasyki.

Na koniec trochę nowoczesności – lampa wisząca Bonn.

Więcej oryginalnego oświetlenia na CREOGIC.PL