//Lampy – odpowiednia aranżacja oświetleniowa.
Lampy

Lampy – odpowiednia aranżacja oświetleniowa.

Lampy w aranżacji wnętrza są bardzo istotnym jej elementem. Wybierając oświetlenie warto przemyśleć jakie funkcje ma ono pełnić oraz w jakim stylu powinno ono być by współgrało z resztą wnętrza. Warto planując oświetlenie poświęcić temu więcej czasu, tak aby zostało odpowiednio rozplanowane. Tylko odpowiednio zaaranżowane oświetlenie pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój i korzystnie wpływać będzie na nasze samopoczucie. W tym wpisie podpowiemy jakie lampy i gdzie zamontować oraz jak uniknąć b ów przy aranżacjach oświetleniowych.

Oświetlenie w każdym wnętrzu powinno być tak rozplanowane, aby było funkcjonalne i podkreślało atuty wnętrza. Odpowiednia aranżacja oświetleniowa pozwala na optyczne powiększenie wnętrze. Wszystkie źródła światła we wnętrzu powinny tworzyć spójną całość i pełnić zarazem funkcję oświetleniową i dekoracyjną.

Lampy w konkretnych wnętrzach

Oświetlenie salonu

Salon to miejsce, gdzie spędzamy dużo czasu. Oświetlenie w tym wnętrzu powinno składać się z kilku różnych źródeł światła o różnej intensywności. Tylko takie oświetlenie zapewni wykonywanie różnych czynności. Często salon jest jednocześnie jadalnią, w której rolę główną rolę odgrywa stół. Nad nim idealnie sprawdzi się oświetlenie wiszące. W kąciku wypoczynkowym sprawdzą się lampy stołowe lub podłogowe. Kinkiety pomogą w wieczornym oglądaniu telewizji i podkreślą urok dekoracji ściennych.

lampy

Oświetlenie kuchni

Oświetlenie w kuchni też powinno składać się z kilku źródeł świateł. Rolę ogólnego oświetlenia może pełnić lampa wisząca (lub kilka lamp wiszących). Dodatkowo powinniśmy zamontować halogeny czy lampy pod szafkami. Takie oświetlenie ułatwi miłą pracę.

lampy

Oświetlenie łazienki

W tym pomieszczeniu bardzo często nie ma okien, dlatego ważne jest, aby oświetlenie centralne było rozprowadzone równomiernie. Dodatkowo należy zamontować oświetlenie punktowe lustra, które umożliwi wykonanie makijażu lub golenie.

lampy

Oświetlenie sypialni

W tym wnętrzu potrzebne jest przede wszystkim oświetlenie mało intensywne, które pozwoli na relaks i odpoczynek. Oświetlenie centralne przyda się tu głównie do sprzątania czy wieczornego szukania garderoby. Kinkiety lub oświetlenie stojące umożliwi wieczorną lekturę w łóżku.

lampy

Lampy nie tylko oświetlają nasze wnętrza, ale także pozwalają na powiększanie, zmiejszanie czy obniżanie przestrzeni. Lampy pozwolą podkreślić atuty wnętrza, a ukryć jego wady. Odpowiednie rozplanowanie oświetlenia to nie lada wyzwanie. Życzymy udanych aranżacji oświetleniowych. Jeśli szukasz efektownego, solidnego i oryginalnego oświetlenia zapraszamy do naszego sklepu CREOGIC.PL