//Industrialne wnętrze – modnie i niebanalnie!
Industrialne wnętrze

Industrialne wnętrze – modnie i niebanalnie!

Industrialne wnętrza i industrialne lampy – pisaliśmy o tym już nie raz, ale to temat szeroki i inspirujący. Styl ten wykształcił się w Nowym Jorku na początku lat 50-tych XX wieku i obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Dawniej wnętrza industrialne musiały być duże i przestronne. Obecnie styl industrialny spotkać można także w kawalerce w bloku. Jakie są cechy tego stylu oraz skąd  jego popularność? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie.

Wnętrze industrialne

Trochę historii

wnętrza industrialne

Jak pisałam wcześnie styl ten narodził się w Nowym Jorku w latach 50-tych XX wieku. Szalała wtedy recesja dzięki której pojawiła się duża liczba wolnych pomieszczeń poprzemysłowych – fabryk, magazynów itp. Oszczędni artyści postanowili to wykorzystać i przenieść się do tanich lokali. Tak zrodził się styl industrialny. Dziś wnętrza typu loft są obecnie jednymi z najdroższych lokali. Dlaczego tak wiele ludzi jest skłonnych za takie wnętrza płacić krocie?

Cechy wnętrza w stylu industrialnym

wnętrza industrialne

We wnętrzach industrialnych, na wzór starych fabryk, nasz wzrok powinny przyciągać surowe mury, elementy wentylacji i instalacji. Dlatego we wnętrzach aranżowanych w tym stylu warto sięgać po cegłę, beton, metal, szkło. Można krótko powiedzieć po prostu „nie przejmować się wykończeniem.”

Meble do takiego wnętrza można wyszukać na targach staroci czy na strychu u babci. Dzięki takim meblom można zbudować aranżację, która opowiada historię.

Postawić trzeba z pewnością na światło. Daj sobie spokój z zasłonami oraz zadbaj o oświetlenie sztuczne, składające się z różnych źródeł światła.

We wnętrzach industrialnych kieruj się zasadą minimalizmu – im mniej ozdób tym lepiej.

W tych oryginalnych wnętrzach należy unikać zamykania przestrzeni.

Jeśli chodzi o kolorystykę to jest ona raczej ograniczona do stonowanych kolorów. Najczęściej są to biele, szarości i beże. Czarne dodatki także są mile widziane. Nie należy się bać również odcieni przybrudzonych – czy to w kwestii odcienia czy faktury. Wszelkiego typu niedoróbki, ubytki, zacieki, nierówne ściany wpisują się idealnie w industrialną stylistykę.

Ulubione materiały stylu industrialnego stal i szkło tworzą zgrany duet, tak samo jak stal i drewno.

Modny ostatnio beton to także idealny materiał do wnętrz w klimacie industrialnym.

Bardzo ważnym elementem aranżacji industrialnej są lampy.

Lampy industrialne

Wybieraj lampy o wyraźnie przemysłowym charakterze, najlepiej w stalowych oprawach lub malowane na kolor czarny.

 lampy industrialne

industrialne lampy

industrialne lampy

Możesz także sięgnąć po szklane formy wykończone metalem.

industrialne lampy

Idealnym akcentem wnętrz industrialnych będą także lampy betonowe.

betonowe lampy

Więcej oryginalnych lamp industrialnych znajdziecie na CREOGIC.PL

Styl industrialny to niebanalne wnętrza oryginalnie wykończone. Te wnętrza intrygują i inspirują, tworzą pewnego rodzaju magię, której nie znajdziemy w żadnym innym stylu.