//Loftowe oświetlenie – kierunek modne wnętrze!

Loftowe oświetlenie – kierunek modne wnętrze!

Loftowe oświetlenie to modne lampy o nietuzinkowych formach. Te oryginalne lampy, nawiązujące swoim designem do dawnych pomieszczeń poprzemysłowych mają surowy wyraz. Takie oświetlenie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach typu loft, ale także nowoczesnych czy skandynawskich. Loftowe oświetlenie – inaczej mówiąc industrialne – to od kilku lat najmodniejsze i najpopularniejsze lampy. Odpowiednio dobrana lampa loftowa pomoże nie tylko rozświetlić wnętrze, ale także wprowadzi niepowtarzalny klimat. Jaką lampę loftową wybrać? Gdzie szukać solidnego oświetlenia loftowego? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Loftowe oświetlenie – jego geneza

Loftowe oświetlenie pojawiło się wraz z modą na tzw lofty. Co to są lofty? To lokale mieszkalne zaadaptowane w już istniejących budynkach przemysłowych. Dawne spichlerze, fabryki czy warsztaty zaczęto aranżować na pomieszczenia mieszkalne. Z czasem popularność tego typu wnętrz wymusiła nie tylko przerabianie fabryk, ale także budowę nowych lokali na wzór tych starych, autentycznych loftów. Czym charakteryzuje się takie loftowe wnętrze? Takie lokale z reguły charakteryzują się dużymi przestrzeniami, surowym wyglądem, dużymi oknami i odpowiednim oświetleniem. Loftowe oświetlenie to cała gama lamp: wiszących, stołowych, podłogowych i ściennych, którą budują klimat wnętrza i dbają o jego odpowiednie oświetlenie. Przy aranżacji loftów tradycyjne lampy i żyrandole z pewnością się nie sprawdzają. Dlatego to loftowe szaleństwo szybko podchwycili producenci oświetlenia.

Loftowe oświetlenie – gdzie szukać?

Loftowych lamp na rynku nie brakuje. Od surowych form metalowych projektowanych na wzór tych starych lamp przemysłowych, poprzez bardziej delikatne, szklane formy, aż po proste lampy składające się z kabla i żarówki. Tu nie ma jasno określonych zasad. Jedyną wytyczną jest nietuzinkowość i kreatywne podejście do oświetlenia. Poniżej kilka wyjątkowych pomysłów na oświetlenie wnętrza industrialnego.

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

Gdzie szukać oryginalnego i solidnego oświetlenia loftowego? Polecamy holenderskie marki oświetleniowe: Zuiver, HK Living czy Dutchbone. Loftowe oświetlenie tych marek to nie tylko nie tylko oryginalne rozwiązania, ale także wysoka jakość wykończenia i materiałów. Każda lampa tych holenderskich producentów wykonana została z holenderską precyzją i dbałością o szczegóły. Każda kolejna kolekcja holenderskich designerów znajduje uznanie architektów i klientów na całym świecie.

Loftowe oświetlenie

loftowe oświetlenie

Loftowe oświetlenie

Loftowe oświetlenie

Loftowe oświetlenie

Loftowe oświetlenie

W tym miejscu znajdziesz loftowe oświetlenie nie tylko holenderskich marek, ale także uznanych marek polskich. Gwarantujemy jakość i oryginalne rozwiązania.

Loftowe oświetlenie możesz wykonać także sam przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci.