//Oświetlenie pokoju małych urwisów
Oświetlenie pokoju dziecięcego

Oświetlenie pokoju małych urwisów

Oświetlenie wszystkich pomieszczeń jest niezwykle istotne. Pokój dziecięcy jest pod tym względem wyjątkowy. To jedno z tych pomieszczeń, które pełni różne funkcje. Jest jednocześnie sypialnią, „biurem”, salą zabaw czy pokojem gościnnym dla kolegów. Takie pomieszczenie będzie, więc wymagać oświetlenia różnymi źródłami światła. Dziś pokażemy Wam lampy, które idealnie sprawdzą się w pokoju dziecka. Nie zabraknie też pomysłów na aranżacje pokoi naszych kochanych urwisów.

Pokój dziecka

oświetlenie pokoju dziecka

Zacznijmy od tego, że pokój dziecka to jego terytorium. Nie urządzajmy pokoju swoich marzeń tylko naszego dziecka. Najlepszym architektem wnętrz są ich lokatorzy – w tym przypadku dzieci. Nie aranżujmy na siłę stonowanych, miłych wnętrz niczym sypialnia. W tym pokoju nie może „zalatywać nudą”. Niech ten pokój będzie bajkowy. Niech będzie wizytówką naszego dziecka. Zwrot inwestycji takiego pokoju bezcenny – szczęście naszego dziecka:)
Nie chodzi tu oczywiście, żeby dziecko wszystko wybrało. Twórzmy je razem stopując nie praktyczne czy bardzo szalone pomysły. Ogranicznikiem będą finanse, bo o ile dla dziecka bariery pieniężne nie istnieją, dla nas niestety często stanowi to granicę kreatywności. Jeśli na przykład dziecko chce na świeżo malowanej ścianie namalować autko to kupmy tablicę na tę ścianę, gdzie mały Picasso będzie mógł tworzyć swoje dzieła w nieskończoność. Tablice można zmyć, a zmazać ze ściany coś co dziecko znudziło już gorzej.

oświetlenie w pokoju dziecka

Znajdźmy zawsze jakiś kompromis między beztroską dzieciństwa i realiami życia dorosłego.
Poniżej kilka naprawdę oryginalnych aranżacji pokoi urwisów. Niektóre wymagają nie małych inwestycji. W każdej jednak aranżacji są elementy, które można wybrać do naszej aranżacji i na naszą kieszeń.

oświetlenie

oświetlenie pokoju dziecka

oświetlenie w pokoju dziecka

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie

oświetlenie pokoju dziecka

oświetlenie

oświetlenie

Oświetlenie pokoju dziecka

Oświetlenie pokoju dziecięcego to kilka źródeł światła. Do wyboru mamy lampy wiszące, ścienne, podłogowe i stołowe.

Lampy wiszące do pokoju dziecka

Oświetlenie wiszące w pokoju dziecięcym z reguły będzie oświetleniem centralnym. Jeśli chodzi o oświetlenie wiszące unikajmy żyrandoli. Dzieci mają czasem naprawdę szalone pomysły, a ich bezpieczeństwo jest najważniejsze. Postawmy tu raczej na plafony i spotlighty.

Lampy podłogowe w pokoju dziecięcym

Lampa podłogowa może być funkcjonalnym pomysłem na doświetlenie tego wnętrza. Ustawiona między biurkiem a łóżkiem może służyć jako oświetlenie biurkowe i nocne.

zolta-lampa-podlogowa-reader-zuiver
Funkcjonalna lampka stojąca, idealna także do pokoju dziecka
oświetlenie pokoju dziecka
Lampka podłogowa Study świetnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym

 

Kinkiety ścienne

To bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim do małych pokoi. Funkcjonalny kinkiet może oświetlić biurko i zarazem służyć jako lampka nocna.

oświetlenie
Lampki biurkowe

W przypadku oświetlenia biurka patrzmy w pierwszej kolejności na jego parametry, a dopiero w drugiej na design. W końcu tu chodzi o wzrok naszych pociech i ich dobre samopoczucie. Na szczęście nie trudno znaleźć lampkę biurkową o dobrych parametrach i ciekawym designie.

oświetlenie biurka

Reasumując oświetlenie pokoju dziecka to bardzo ważny element całej aranżacji. Dobrze dobrane lampy, sprawią, że pokój będzie pełnił różne funkcję, a oczy naszych pociech będą bezpieczne:) Życzymy udanych aranżacji i kompromisów z małymi architektami:)
Więcej oświetlenia znajdziecie w naszym sklepie CREOGIC.PL