//Lampy do salonu – jakie lampy wybrać?
Lampy do salonu

Lampy do salonu – jakie lampy wybrać?

Lampy do salonu – jakie wybrać? Salon to wizytówka każdego domu. To miejsce odpoczynku jak i spotkań towarzyskich. Oświetlenie tego miejsce powinno pozwalać zarówno na odpoczynek, jak i na miło spędzany czas z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego z pewnością nie wystarczy tu jedno centralne oświetlenie sufitowe. Warto tu połączyć różne rodzaje lamp (wiszące, stojące i ścienne).

Lampy do salonu – jakie?

Najczęściej w salonie poza oświetleniem centralnym (sufitowym lub wiszącym) dokłada się inne punkty świetlne w postaci kinkietów, lamp stołowych i podłogowych.

Taka kombinacja różnych rodzajów lamp pozwala na swobodne komponowanie klimatu wnętrza w zależności od potrzeb. Inna ilość światła jest niezbędna przy spotkaniu towarzyskim, a inna przy odpoczynku, a także stosownie do pory roku i ilości światła dziennego.

lampy do salonu

lampy do salonu

Lampy do salonu

Oświetlenie wiszące uzależnione jest od wielkości wnętrza. W dużym wnętrzu ciekawym dodatkiem aranżacji wnętrza będzie duży żyrandol. W małym wnętrzu wybierzemy oświetlenie sufitowe lub nie wielkie lampy wiszące, które nie przytłoczą wnętrza.

Lampy do salonu – co jeszcze poza oświetleniem wiszącym (sufitowym)?

W strefie relaksu sprawdzą się lampy podłogowe i stołowe. Lampa podłogowa emituje dużą ilość światła na sufit dając w efekcie łagodne rozproszone światło odbite, sprzyjające relaksowi. Dzięki takiej lampie swobodnie np. poczytamy.

lampa do salonu

Jakie jeszcze lampy sprawdzą się w salonie? Bardzo ciekawe efekty można uzyskać np. montując kinkiety na ścianach. Ich główną zaletą jest dekoracja wnętrza, podkreślanie kolorystyki czy struktury tynków dekoracyjnych, itp. Kinkiety zależnie od wykonania mogą oświetlać wnętrze światłem odbitym od ściany i sufitu lub świecić bezpośrednio poprzez dekoracyjne klosze. To bardzo cenne źródło światło. Sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich wnętrzach gdzie brak miejsca na lampy stojące. Poniżej kilka funkcjonalnych lamp ściennych, które z powodzeniem zastąpią lampy stojące.

lampy do salonu

lampa do salonu

lampa do salonu

Wybór lamp do salonu to bardzo ważna decyzja. Oświetlenie w tym pomieszczeniu zdecydowanie powinno łączyć funkcję odpowiedniego oświetlenia jak i dekoracyjną.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór lamp wiszących, stojących i ściennych.