//Kinkiety – dodatkowe źródło światła
Kinkiety

Kinkiety – dodatkowe źródło światła

Kinkiety to źródło światła, które ma wiele zalet. W małych wnętrzach, gdzie brak miejsca na lampy stojące ten rodzaj źródła światła będzie idealny. Światło sączące się ze ściany jest zazwyczaj dyskretne i nie męczy oczu. Wybór kinkietów jest tak duży, że można spokojnie wybrać odpowiedni model do wnętrza. W dzisiejszym wpisie kilka słów o tym rodzaju światła i kilka naszych propozycji.

Kinkiety i ich rola

Kinkiety to oprawy oświetleniowe montowane na ścianach. Dają delikatne, kierunkowe światło dzięki czemu sączy się ono delikatnie i nie jest zbyt agresywne. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza we wnętrzach gdzie brak miejsca na duże oprawy oświetleniowe na przykład na korytarzach czy klatkach schodowych.

kinkiety

kinkiety

Kinkiety

Lampy ścienne (oprawy ścienne) często są także wykorzystywane jako światło kierunkowe na przykład nad łóżkiem, gdzie pełnią funkcję lampek nocnych.

Kinkiety

kinkiety

kinkiety

Ten rodzaj oświetlenia jest także wykorzystywany jako oświetlenie lustra w łazience czy podświetlenie obrazów, mebli itp.

kinkiety

Kinkiety

Kinkiety przyjmują różne kształty i często są uzupełnieniem wzorów opraw wiszących. Wybór z jednej linii oświetleniowej różnych rodzajów lamp pozwala na stworzenie spójnych kompozycji świetlnych.

Reasumując można śmiało stwierdzić, że wybierając kinkiety do danego wnętrza zyskujemy nie tylko dodatkowe źródło światła, ale także element dekoracyjny we wnętrzu. Dzięki temu rodzajowi światła nie tracimy miejsca we wnętrzu (co istotnie zwłaszcza w niewielkich wnętrzach).

Więcej opraw ściennych i nie tylko znajdziecie tutaj. Zapraszamy.