//Lampy polskiej produkcji, które zachwycają!
Polskie lampy

Lampy polskiej produkcji, które zachwycają!

Polskie lampy? Cudze chwalicie swego nie znacie! Gdy szukamy dobrych i oryginalnych lamp często szukamy w ofercie zagranicznych producentów. Tymczasem polscy producenci proponują nie tylko dobre jakościowe, ale także bardzo oryginalne oświetlenie. Dziś zaprezentujemy Wam ciekawe i niezwykłe propozycje od rodzimych marek oświetleniowych.

Lampy polskiej produkcji

Design made in Poland wciąż jest niedoceniany. Tymczasem polscy producenci oświetlenia oferują nie tylko dobrze zaprojektowane, funkcjonalne, ale i oryginalne formy. Polskie produkty oświetleniowe często nie odbiegają od światowej czołówki i są prezentowane na największych targach wnętrzarskich na całym świecie.

Nie wierzycie w polski design? Przeczytajcie ten wpis do końca. Pokażemy Wam niesamowite lampy, która zachwycą każdego konesera dobrego stylu.

Zaczniemy od polskiej marki, która powstała jeszcze w latach osiemdziesiątych, a obecnie tworzy industrialne i nowoczesne lampy najwyższej jakości. Mowa o TAR DESIGN. Seria lamp REFLEX tej modnej, polskiej marki to nowoczesne, kolorowe i dobrej jakości lampy. Stanowiły one ewenement na tle szarej socjalistycznej rzeczywistości. Rozświetlały tysiące polskich domów stając się ikoną polskiego wzornictwa tamtych lat. Zagrały na planach filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Stanisława Barei. Do dziś można je znaleźć w polskich mieszkaniach. Obecnie zwracają na nie uwagę miłośnicy industrialnych lamp.

Polskie lampy

Polskie lampy

Polskie lampy

Polskie lampy

Dziś ta marka nie boi się eksperymentować z różnymi materiałami i technikami. Poniżej lampa wykonana (i tu uwaga!) z jednorazowych talerzyków papierowych. Daje rozproszone, nastrojowe światło zużywając jedynie 3W energii.

Polskie lampy

Pisząc o polskim designie nie sposób nie wspomnieć kreatywnej polskiej marki GIE EL. Industrialne lampy GIE EL to dzieło polskich projektantów – Marii i Jacka Rupuła – oraz polskich rzemieślników. Poniżej kilka naprawdę wyjątkowych propozycji tej marki.

Polskie lampy

Polskie lampy

Polskie lampy

Polskie lampy

Na zakończenie chcemy  wspomnieć o jeszcze jednej marce, która słynie z betonowych form oświetlenia. Marka LOFTLIGHT oferuje lampy w najróżniejszych kształtach wykonane z betonu, którego kolor można z palety.

Polskie lampy

Polskie lampy

Polskie lampy

Lampy

Reasumując polskie marki oświetleniowe to często lampy łączące niesamowity design oraz wysoką jakość wykonania. Zapraszamy do naszego sklepu – CREOGIC.PL gdzie znajdziecie wiele polskich arcydzieł designu oświetleniowego.