//Lampy wiklinowe – modny trend!

Lampy wiklinowe – modny trend!

Lampy wiklinowe to modny trend oświetleniowy, który cieszy się dużą popularnością. W ofertach producentów pojawiło się sporo lamp z wikliny, bambusa i rattanu. Najbardziej przyciągają uwagę żyrandole wykończone plecionym sznurkiem, których kształt przypomina klasyczne żyrandole z kryształami. Dziś pokażemy Wam kilka ciekawych propozycji tego modnego, wiklinowego trendu.

Lampy wiklinowe – oryginalne oświetlenie wnętrz

Modne lampy wiklinowe to bardzo oryginalne oświetlenie wnętrz. Wiklina jest bowiem materiałem, który pozwala tworzyć najbardziej fantazyjne kształty. Ażurowe formy wykonane z jej użyciem tworzą piękny efekt świetlny z  prawdziwą grą światła i cienia.

Lampy wiklinowe

Dużą zaletę tego rodzaju oświetlenia jest możliwość wyboru różnych kolorów. Można wybrać naturalny kolor lub postawić na gotowe barwne abażury. Dobrym pomysłem jest też przemalowanie klosza na dowolny np. kolor biały, czarny czy zielony.

Lampy wiklinowe

Lampy wiklinowe

Skąd moda na lampy wiklinowe? Ostatnie trendy wnętrzarskie stawiają na wszystko co naturalne. Dodatki wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów jak drewno czy wiklina są nie tylko piękne, ale nadają wnętrzom ciepła i przytulności. We wnętrzu stwarzają klimat wakacyjnej atmosfery i pozwalają się odprężać. W dobie wyścigu szczurów i problemów życiowych taka atmosfera we wnętrzu z pewnością jest mile widziana. Z tego powodu też na wiklinowe lampy stawiają nie tylko właściciele mieszkań, ale także restauracji czy pubów.

Pod terminem lamp wiklinowych znajdziemy nie tylko lampy z wikliny czyli plecionych młodych pędów wierzby, ale też lampy wykonane z rattanu, trzciny, drewnianych gałązek czy lnianych linek.

Lampy z wikliny do jakich wnętrz pasują?

Oczywiście nie wszystko co oryginalne i modne sprawdzi się zawsze i wszędzie. Najlepiej lampy z wikliny komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim, rustykalnym czy vintage. Mogą też z powodzeniem przełamać surowe wnętrza nowoczesne czy industrialne.

Takie naturalne oświetlenie pięknie komponuje się z drewnem czy mosiądzem. Naprawdę „wakacyjny klimat” stworzą w połączeniu z modną zielenią czy innym trendem „dżungli we wnętrzu”.

Lampy wiklinowe

Poniżej jeszcze kilka propozycji oświetlenia wiklinowego i  lamp z innych, naturalnych materiałów.

Lampy wiklinowe

Lampy wiklinowe

Lampy wiklinowe

Lampy wiklinowe

lampy wiklinowe